Hizmetlerimiz

Zena Enerji olarak, güneş enerjisi sektöründe proje geliştirme, proje uygulama, imar uygulamaları, saha kurulumu, geçici kabul işlemleri, danışmanlık ve müşterilerimizin portföy verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve Güneş PV tesislerindeki sorunları anlamalarına yardımcı olmak amacıyla İHAlar ile inceleme ve İHAlarda bulunan termal kamera ile havadan güneş enerjisi tesislerinin denetimi yapılmaktadır.

proje geliştirme

Proje Geliştirme

Güneş enerji santrallerinde ilk ve en önemli adım proje geliştirmedir. Sonrasında kurumlardan alınacak izinler, proje çizilmesi ve onayı, projenin uygulanması ardından işletme bakımının yapılması gelmektedir. Bütün bu adımların sorunsuz olması, kurulumu tamamlanan santralin istenilen verimlerde çalışması proje geliştirme ile başlayan bu süreçte profesyonel bir çalışma ve iş takibi gerektirmektedir. Projelendirme hizmeti ne kadar profesyonel olursa kurulum maliyetinde azalma ve verim oranlarında yükselme olacaktır. Zena Enerji olarak, tamamladığımız yaklaşık 300MW'lık projelerde tecrübe olunan tüm mühendislik işlemlerinin değerlendirilmesi ile proje geliştirme adımında profesyonel bir ekip çalışması yürütmeye devam ediyoruz.

imar planlaması

İmar Planlaması

Bir yerin imarlı olması, oradaki yapılaşmanın mevcut şartlara ve fonksiyonlara uygun olarak yapılabileceğine dair onaylı olduğu anlamına gelmektedir. Zena Enerji olarak, İmar edilecek yerlerin onaylarının alınması ve yapılaşma süreci için imar uygulamasının ve planının yapılması uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

saha kurulum

Saha Kurulumu

Zena Enerji olarak, lisanslı ve lisanssız Güneş enerjisi üretim tesisi kurulumu ile ilgili gerekli izinlerin alınmasından güneş enerji santralinin kurulup ilgili kabullerin tamamlanarak elektrik satışına başlanmasına kadarki tüm süreci üstlenerek santral kurulumu işini "anahtar teslim" olarak üstleniyoruz.

İşletme ve Bakım

İşletme Bakım

Zena Enerji olarak, işletme ve bakım hizmetlerimiz ile güneş enerjisi santrallerinizin performansının arttırılmasında, korunmasında ve elde edilebilecek maksimum sürdürülebilir enerji üretiminin sağlanmasında destek oluyoruz. Santrallerin fizibilite aşamasındaki öngörülen değerleri yakalaması konusunda O&M faaliyetleri büyük önem taşımaktadır. Bakım, onarım, izleme, işletme ve yönetim alanlarındaki faaliyetlerimiz ile yüksek performanslı bir GES yatırımına sahip olmanızı sağlıyoruz.

Danışmanlık

Danışmanlık ve Teknik İnceleme

Güneş enerji Santrali olan yatırımcılarımızın santrallerine ait verim tespiti veya yeni santral almak isteyen yatırımcılarımızın santral verilerini görmesi amacıyla sunmuş olduğumuz hizmettir. Hazırlamış olduğumuz onay ve verim formları sayesinde Güneş Santraline ait 300'e yakın kriteri inceleyip santralin verimini, raporlamalarını ve fizibilitesini çıkarmaktayız. Zena Enerji kalitesiyle bu hizmeti sağladığımız yatırımcılarımız, santrale ait gerçek teknik ve finans rakamlarına ulaşmaktadır.

Termal İnceleme

İHA İncelemesi ve Yapay Zekayla Kesin Sonuçlar!

Güneş Enerji sistemlerindeki 'Hot spot' olarak bilinen sıcak noktaların iHA'larda bulunan termal kameralarımız sayesinde hızlı bir şekilde fotoğraflanması ardından Büyük veri analitiği, Yapay Zeka (AI) ve Makine öğrenimi alanlarıyla hızlı,doğru ve ucuz bir şekilde sonuca ulaşabiliyoruz.

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için Kadıköy’de bulunan merkez ofisimize gelebilir veya telefon,e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Adres

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi No:200/6 Kadıköy/İstanbul Türkiye

Telefon Numarası

+90 (216) 606 44 58