Güneş Enerji Santrali Termal İnceleme ve Panel Onarımı

İHA'lar, güneş enerjisi santralinizin (GES) arazisine uyacak şekilde programlanmış İHA'lar otonom olarak uçacak şekilde yerleştirilir. Bu, İHA'ların tesisten yüksek kaliteli hava verilerini toplamasına izin verir. Otonom İHA araçlarımız panellerde termal inceleme yaparak tesisteki herhangi bir gizli kusur veya sorunu tespit etmek için tüm güneş panellerinin kapsamlı bir şekilde taranmasını sağlamaya yardımcı olur. Hot-spot ölçümleri yaparak panellerde verimliliği düşüren noktaları bulur. Termal kamera'lı otonom İHA hizmetimizle birlikte tüm panellerinize hızlıca termal test yapılır. Görüntü işleme'de kullandığımız Yapay zeka (AI) yazılımımız ile detaylı bir raporlama gerçekleştirilmiş olur. Raporlama sonrasında çıkan panel arıza ve kusurlarını Zena Enerji olarak tamir ve onarımınıda gerçekleştiriyoruz. Sunduğumuz bu hizmetle müşterilerimizin ve yatırımcılarımızın Güneş Enerjisi santrallerinden aldıkları verimi maksimum seviyesine çıkarıyoruz.

Termal panel inceleme

Termal incelemelerimiz

İHA'larda bulunan Termal kameralar ile incelemelerimiz sonucu insan gözüyle görünmeyecek hatalar ortaya çıkar!

pv panel kusurları

Panel Arızaları

Zena Enerji, yapay zeka yazılımının termal görüntülerden bulduğu bazı panel kusurları!

pv panel tamiri

Panel Tamiri ve Yenilenmesi

Zena Enerji olarak Yapay Zeka yazılımımızla tespit ettiğimiz arızalı ve kusurlu panellerin tamir, onarım ve ihtiyaç halinde yenileme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.


Güneş paneli verimliliğinizi arttırmak için AI Termal İHA Testi harika bir çözüm yoludur!

Termal Görüntü İşleme ve Yapay zeka (AI)

Tescilli Yapay zeka (AI) yazılımımızı kullanarak, Güneş Enerji Santralindeki anormallikleri belirlemeye ve bu sorunları çözmeye yardımcı olmak için İHA'dan elde edilen termal kamera verileri ve görsel görüntülerin işlenmesi sonucunda raporlarımızı oluşturuyoruz. Makine öğrenimi algoritmalarımızla, yazılımımız Güneş Enerji santralinin performansını düşürebilecek olası veya ihmal edilmiş kusurları tespit etmek için her bir paneli analiz eder ve kısa bir süre içinde detaylı bir raporlama gerçekleştirir.

yapay zeka ile verim

Yapay Zeka ile Veriminizi Arttırın!

Yapay Zeka teknolojimiz ile panel verimliliğinizi test edelim ve detaylı raporlamalarını gerçekleştirelim!

Zena Enerji Tespit Edilen Panel Kusurlarını da Onarır!

Zena Enerji olarak, pv panellerde tespit ettiğimiz anormallikleri veya kusurları profesyonel teknik ekibimiz ile onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz! Hatta dilerseniz panellerinizi daha verimli ve güç değeri yüksek yeni paneller ile değiştiriyoruz! Bu işlemler sonucunda sahip olduğunuz Güneş Enerji Santralinizin verimini ve ömrünü maksimum seviyeye çıkarırız!

Tespit ettiğimiz kusurlar:

  1. Gölgeleme sorunları
  2. Kir Tortuları / Aşırı Kirlenme / Kuş Pisliği
  3. Arızalı Paneller - örneğin, Bypass diyotları, Mikro çatlaklar, Sıcak Noktalar, Potansiyel Kaynaklı Bozunma (PID), Delaminasyon ve Dahili Korozyon, Salyangoz İzi Kontaminasyonu vb.
  4. Elektrik Sorunları / Arızalı Kablolar, kablolarda kemirgen hasarı, topraklama hataları, kablolarda çizikler vb.
  5. İnvertör / String Sorunları - örneğin, Açık Devre stringleri, Kısa Devre sitringleri, Düşük Performans, vb.

Santral veriminizi hemen arttıralım!

Zena Enerji olarak, Güneş enerjisi santrallerinizin pv panel performansını optimize etmek için İHA incelemesi ve yapay zeka (AI) yazılımımızı kullanın. YEKDEM gelirli GES sahiplerine %500 seviyelerinde risksiz getiriyi (IRR), panel tamiri dâhil 1 ay içerisinde sunduğumuz hizmet paketimiz ile Santral Veriminizi Arttırın!

Termal Drone Test

Güneş PV Santrali için Havadan İnceleme Yapın Zamandan Tasarruf edin!

Güneş Enerji Santralinizde termal İHA incelemesi ile zamandan tasarruf edersiniz. Panellerin havadan incelenmesi sorunların daha hızlı bir şekilde çözülmesine imkan tanır.

Hataları bulun

Tesisteki Hataları Tespit Edelim ve Raporlayalım!

Panellerde Termal inceleme işleminden sonra Gelişmiş yapay zeka (AI) yazılımımız, tesisteki anormallikleri veya olası kusurları tespit eder ve toplanan tüm verileri analiz ettikten sonra hızlı bir şekilde raporlama için kullanır.

AVA Asia

AVA Asia ile Çözüm ortağıyız!

Güneş enerjisi panel ve santralinizin verimini ölçmek ve raporlamalarını yapmak amacıyla İHA ile termal test işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu verileri Singapur'lu iş ve çözüm ortağımız AVA Asia ile paylaşarak görüntü işleme ve yapay zeka (AI) ile birlikte kısa sürede raporluyoruz.


Yapay zeka (AI) yazılımımız güneş enerjisi panellerinin hot spot noktalarını ve farklı kusurların tespitinde % 100 doğruluk oranına sahiptir.

Profesyonel İHA Pilot ekibimiz ve Enerji Uzmanlarımızla Hizmetinizdeyiz!

Herhangi bir yerde güneş paneli sisteminiz için İHA incelemesinin tüm işlemleri ve düzenlemeleri hakkında bize danışın. Profesyonel olarak eğitilmiş İHA pilotlarından ve güneş enerjisi uzmanlarından oluşan ekibimiz,doğrudan termal İHA'lar ile panellerde termal inceleme yaparak hot-spot noktalarını ve daha bir çok veriyi toplamanıza yardımcı olur, bunları yapay zeka (AI) yazılımımızla analiz eder ve sonuçları sizin için kapsamlı bir rapor halinde sunarız.

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için Kadıköy’de bulunan merkez ofisimize gelebilir veya telefon,e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Adres

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi No:200/6 Kadıköy/İstanbul Türkiye

Telefon Numarası

+90 (216) 606 44 58